page contents
Deneme Dalış Kursu

Dalış yapmak istiyorum sistem nasıl dalış yapmak için eğitim mi almak gerekiyor ?

Dalışı , sualtını mı merak ediyorsunuz ? sualtı Belgesellerini izlemeyi seviyorsunuz peki bu güzel duyguyu yaşamak istemez misiniz ?

Deneme dalışı programımız tam size göre  amaç sualtını tanımak , keşfetmek , eğitime karar vermeden önce sualtıyla ilgili kafanıza takılan sorulara yerinde cevap bulmak için yapılan bir dalıştır.

Eğitmen yada deneme dalışı uzmanımız ile bire bir maximum 5 metre derinliğe yapılan bir dalıştır.

( 5 metre uluslararası konulmuş bir kuraldır eğitim almamış bir kişinin herhangi bir sağlık problemi yaşamayacağı renkli ve canlılığın olduğu bir derinliktir. )

Ayvalık'ta nerede Dalış yapılıyor?

Sabah saat 10:00 da ayvalık limanından kalkan teknemiz rüzgar durumu , gelen dalıcıların dalış seviyesine göre bir planlama yapılır , dalış eğitmeni ve kaptanın uygun gördüğü dalış noktalarına doğru hareket edilir.

Dalış planlaması yapılır , derin dalış yapacakları için teknede öncelik 2 yıldız ve üzeri dalıcılarındır. onlar için derin dalış noktasına gidilir , onların dalışları bittikten sonra deneme dalıcıları ve 1 yıldızların dalış yapacağı noktaya gidilir .

Benim hiç bir bilgim yok ama çok merak ediyorum yapabilir miyim ?

Deneme dalışı yapacaklara dalışla ilgili brifing verilir, tüplü dalış serbest dalış gibi değildir ,kendine has kuralları vardır . Brifing’te sualtında ki hareket tarzı , palet vurma tekniği, kulak eşitleme, işaretleşme , soluk alıp verme ile ilgili konularda bilgilendirilir.

Ardından yazı tahtasında yaptığımız plan doğrultusunda isim isim çağrılır platform sorumlusu çalışanlarımız elbise ve ekipmanları kuşandırır ve hazır bekletirler daldırıcı ile ( Eğitmen – Deneme dalışı uzmanı ) suya inmeden önce son kontroller yapılır önce hoca suya atlar ve deneme dalıcısını bekler.

Deneme Dalış Kursu

Deneme Dalış Kursu

Dalış ne kadar sürüyor ? Su altında fotoğraf çekilmek istiyorum

Ortalama bir dalış 20-25 dakika sürer bir hoca sadece sizle ilgilenir. sualtında canlıları ile tanışırsınız balıklarla oynayıp onları yemleyebilirsiniz bizde bu anları ölümsüleştirir ve ücretsiz olarak fotoğraflarınızı çekeriz. Sualtında gezintimiz başlar ve unutulmaz dakikalar geçireceğinize garanti veririz.

Bilinmesi gereken önemli noktalar, tavsiyeler

Deneme dalışı ; dalış eğitmeni ve deneme dalışı uzmanı ile yapılır. ( lütfen size dalış yaptıracak kişinin yeterlilik düzeyini sorgulayın )

 • Aynı anda 2 ve daha fazla deneme dalıcısını birlikte dalış yapılmaz bire bir yapılır grup halinde dalabilmek için mutlaka eğitim almak gerekmektedir.
 • Ucuz diye tercih edeceğiniz başka bir yerde deneyimsiz kişiler tarafından yaptırılan dalışlar sonucunda kulaklarınızda büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Bizim için Sağlığınız her şeyden önemlidir.
 • 2 kere daha dal sana belge verelim diyen kurumlardan uzak durunuz. dalış hobi amaçlı yapılan bir spordur uluslararası bir standart vardır , belli eğitim kriterleri ve müfredatı mevcuttur eğitimsiz dalış belgesi sadece cüzdanınızda yer kaplar.
 • Malzemeler önemlidir kaliteli elbise palet , maske ve dalış ekipmanı kendini belli eder yırtık sökük bedeninize uymayan malzeme kullanılmasına izin vermeyin

Deneme Dalış Kursu
Deneme Dalış Kursu

Niye Deneme Dalışını bizimle yapmalısınız ?

 • Ayvalık'ta tüm seviyelerde cankurtaran ve dalış eğitimi vermeye yetkili ilk ve tek merkeziz.
 • Konusunda uzman ve deneyimli eğitmen ve personel kadrosuna sahibiz.
 • Kullandığımız Ekipman ve malzemelerimiz söktürün en iyi marka ve modelleridir ve bakımları ve hijyeni düzenli olarak yapılmaktadır.
 • Kurallarımız kişiye göre esnetilmez, standartlar dahilinde hizmet veririz kurallara uyulur.
 • Teknemizde aile ortamı vardır ve kalabalık dalış okulları yerine bireysel müşteriyle, butik olarak çalışırız bu nedenle daha detaylı ilgileniriz.
 • En kapsamlı siteye sahibiz bu kadar açık ve net yazdığımıza göre kendimize güveniyoruz.
 • Bizi daha iyi tanımak için dünyanın en büyük seyahat sitesinden yorumları okuyabilirsiniz.

ve size bir fikir vermesi için mutlaka deneme dalışı videomuzu izleyin …

Artık tek yapmanız gereken bizi arayıp rezervasyon yaptırmak…

iyi tatiller dileriz.

Koray GERÇE

Bulunduğunuz bölgede ki En yakın kurs tarihi şartlar ve detay bilgi edinmek için formu doldurunuz.
 

Online Kayıt Formu