Dalış yapmak istiyorum sistem nasıl dalış yapmak için eğitim mi almak gerekiyor ?

Dalışı , sualtını merak mı ediyorsunuz ? Sualtı Belgesellerini izlemeyi seviyorsunuz peki bu güzel duyguyu yaşamak istemez misiniz ?

Deneme dalışı programımız tam size göre  amaç sualtını tanımak , keşfetmek , eğitime karar vermeden önce sualtıyla ilgili kafanıza takılan sorulara yerinde cevap bulmak için yapılan bir dalıştır.

Eğitmen yada deneme dalışı uzmanımız ile bire bir maximum 5 metre derinliğe yapılan bir dalıştır.

( 5 metre uluslararası konulmuş bir kuraldır eğitim almamış bir kişinin herhangi bir sağlık problemi yaşamayacağı renkli ve canlılığın olduğu bir derinliktir. )

Ayvalık dalış programı  
Sabah saat 10:00 da Ayvalık limanından ( Ayvalık migros, eski tansaş karşısı  ) kalkan teknemiz rüzgar durumu , gelen dalıcıların dalış seviyesine göre bir planlama yapılır , dalış eğitmeni ve kaptanın uygun gördüğü dalış noktalarına doğru hareket edilir.

Dalış planlaması yapılır , derin dalış yapacakları için teknede öncelik 2 yıldız ve üzeri dalıcılarındır. onlar için derin dalış noktasına gidilir , onların dalışları bittikten sonra deneme dalıcıları ve 1 yıldızların dalış yapacağı noktaya gidilir .

 

Benim hiç bir bilgim yok ama çok merak ediyorum yapabilir miyim ?

Deneme dalışı yapacaklara dalışla ilgili brifing verilir, tüplü dalış serbest dalış gibi değildir kendine has kuralları vardır . Brifing’te sualtında ki hareket tarzı , palet vurma tekniği, kulak eşitleme, işaretleşme , soluk alıp verme yöntemleri ile ilgili bilgiler verilir.

 

Ardından yazı tahtasında yaptığımız plan doğrultusunda isim isim çağrılır platform sorumlusu çalışanlarımız elbise ve ekipmanları kuşandırır ve hazır bekletirler  Eğitmen / Deneme dalışı uzmanı suya inmeden önce son kontrolleri yapar, hoca suya atlar ve deneme dalıcısını bekler.

Dalış ne kadar sürüyor ? Su altında fotoğraf çekilmek istiyorum

Ortalama bir dalış 20-25 dakika sürer bir hoca sadece sizle ilgilenir. sualtında canlıları ile tanışırsınız balıklarla oynayıp onları yemleyebilirsiniz bizde bu anları ölümsüzleştirir ve fotoğraf ve videolarınızı ( sualtı fotoğraf ve video çekimi extra dır.) çekeriz. Sualtında gezintimiz başlar ve unutulmaz dakikalar geçireceğinize garanti veririz.

 

Bilinmesi gereken önemli noktalar, tavsiyeler ;

  • Deneme dalışı Dalış eğitmeni ve deneme dalışı uzmanı ile yapılır. ( lütfen size dalış yaptıracak kişinin yeterlilik düzeyini sorgulayın )
  • Aynı anda 2 ve daha fazla deneme dalıcısı birlikte dalış yaptırılmaz bire bir yapılır grup halinde dalabilmek için mutlaka eğitim almak gerekmektedir.
  • Ucuz diye tercih edeceğiniz başka bir yerde deneyimsiz kişiler tarafından yaptırılan dalışlar sonucunda kulaklarınızda büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Bizim için Sağlığınız her şeyden önemlidir.
  • 2 kere daha dal sana belge verelim diyen kurumlardan uzak durunuz. dalış hobi amaçlı yapılan bir spordur uluslararası bir standartları vardır , belli eğitim kriterleri ve müfredatı mevcuttur eğitimsiz dalış belgesi sadece cüzdanınızda yer kaplar.
  • Malzemeler önemlidir kaliteli elbise palet , maske ve dalış ekipmanı kendini belli eder yırtık sökük bedeninize uymayan malzeme kullanılmasına izin vermeyin.
  • Kalabalık bir tekne ile gitmek istemiyor ve daha butik bir dalış teknesi için doğru adrestesiniz.

Detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için whatsapp tan  0544 292 52 14 iletişim kurabilirsiniz.

Kayıt formu doldurun biz size ulaşalım.

Örnek: 05442925214