page contents

Bu eğitim programını bitirdiğinizde uluslararası geçerlilikteki TSSF/CMAS 3 Yıldız Dalıcı brövesine sahip olacaksınız. Bu bröve, diving instructor( Dalış Eğitmeni ) olmadan bir önceki seviyedir. CMAS*** dalgıç tüm dünyadaki dalış merkezlerinde profesyonel dive guide ( dalış rehberi) ve asistan olarak çalışma hakkına sahiptir. Bu bröve size tüm seviyedeki dalıcı ve dalıcı gruplarına liderlik etme imtiyazının yanı sıra eğitmenlik ve Rehber Dalıcılık kariyerine geçisin kapısını açacak bir statü olacaktır.

Kursumuzu başarıyla bitirip 3 Yıldız Dalıcı brövelerini alan sualtı dostlarımız arzu ettikleri takdirde eğitmenlik tecrübesi kazanmak için 1 Yıldız Dalıcı Kurslarımızın teorik ve pratik eğitimlerinde asistanlık görevi alabilirler. Bu kurs profesyonel dalışın ilk adımını oluşturur. Kendinizin oluşturacağı dalış organizasyonu ve gerçekleştirilmesi, yüksek düzeyde dalış güvenliği bilgisi ve kurtarma, yeni başlayanların ve deneyimsiz dalgıçların sorumluluğu,su yüzeyinde ve sualtında bu dalgıçlar için örnek kişi olmak, eğitimler sırasında instructor ( dalış eğitmeni) için asistanlık yapmak.

Sertifika düzeyinin tarifi :

  • Federasyona bağlı bir dalış kuruluşundan eğitim ve belge almış olmalıdır.
  • Her düzeyde dalıcılara sualtında önderlik yapabilecek beceri ve deneyimi olan dalıcıdır.
  • Önderlik yaptığı dalıcıların güvenli dalış kurallarına uygun dalış yapmalarını sağlamakla yükümlüdür.
  • Sualtı kurtarma ve ilkyardım konularında gerekli eğitimi almıştır ve uygulayabilir.
  • Görevli olduğu durumlarda dalışla ilgili kural dışı davranışlarda bulunanları uyarmaya ve gerekirse dalıştan alıkoymaya yetkilidir.
  • Önderliğini yaptığı dalıcıların güvenliğinden birinci derecede sorumludur. En çok 30 metre derinliğe kadar dalış yapabilir, yaptırabilir.
  • Dalış eğitmeni eşliğinde ve eğitim amacıyla en çok 42 metreye kadar dalış yapabilir.

Sizi Arayalım

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın